Danfoss simboliui jau 75-eri

danfoss-icon-turns-75-1120x747 Radiatorių termostatas suteikė galimybę milijonams žmonių reguliuoti šildymą savo namuose. Danfoss simboliu tapusiam išradimui jau 75-eri – tai  svarbiau nei kada nors anksčiau.

- 2018 m. rugsėjo 3 d. Siuntėjas

1943 metais Danfoss įkūrėjas Mads Clausen išrado pirmąjį pasaulyje radiatorių termostatą. Praėjus septyniasdešimt penkeriems metas šis simboliu tapęs gaminys dabar visame pasaulyje yra kur kas svarbesnis nei bet kada anksčiau, reguliuojant temperatūrą.

Vien tiktai Europoje yra daugiau kaip 500 milijonų radiatorių su rankiniais ir nereguliuojamais ventiliais. Jeigu ant jų visų būtų sumontuoti radiatorių termostatai, europiečiai sutaupytų 12 milijardų eurų ir 130 TWh energijos kiekvienais metais. Taip pat Europoje 29 milijardų tonų sumažėtų metinė CO2 emisija – ši investicija atsipirktų  vos per dvejus metus. Tai duomenys, pateikti Europos pastatų automatikos valdymo asociacijos  (European Building Automation Controls Association) ataskaitoje. 

Mes visi juos žinome – gal būt, jie yra ir jūsų namuose. Radiatorių termostatas yra Danfoss DNR ir tai akivaizdu, kad mūsų technologijos padeda pasauliui padaryti daugiau su mažiau.

"Pirmojo pasaulyje radiatoriaus termostato prototipas buvo išbandytas mano tėvo biure. Tai buvo pirmojo pasaulyje termostatinio ventilio, skirto reguliuoti temperatūrą patalpoje, gimimas. Faktinė prekyba prasidėjo 1952 metais, kai radiatorių termostatas buvo pristatytas rinkai kaip priemonė, taupanti pinigus ir sukurianti daugiau komforto patalpose su  centralizuotu šildymu, ir nuo tada  viskas prasidėjo," pasakoja Jørgen Mads Clausen, Danfoss Valdybos pirmininkas.

Gaminys buvo užpatentuotas ir užtikrino Danfoss kompanijai pirmaujančias pozicijas, kai kompanija pradėjo masinę radiatorių termostatų gamybą. Nuo 1943 metų Danfoss fabrikuose buvo pagaminta apie 350 milijonų termostatų. Naujausia versija yra išmanusis radiatorių termostatas Danfoss Eco™ – jis laimėjo prestižinius dizaino apdovanojimus Red Dot ir Danish Design Award.

"Išsilaikyti rinkoje tiek daug metų - tai Danfoss kompanijos stiprybė, ir Danfoss DNR bei kultūrinis paveldas yra netgi mūsų naujausiuose  elektroniniuose termostatuose. Mads Clausen sukūrė pirmaujančią temperatūros reguliavimo technologiją ir intuityvų termostato pasukimo judesį, kuris dar daugiau palengvina jo naudojimą. Šios žinios ir technologija buvo įdiegtos visuose mūsų naujuose elektroniniuose termostatuose. Tokiu būdu, mes neatsiliekame nuo tendencijų ir vartotojų poreikių," aiškina Anders Barkholt, Danfoss radiatorių termostatų grupės viceprezidentas.

 

 

Bendraukite Dalyvaukite

Norite bendrauti su mumis?

Susipažinkite su mumis ir dalyvaukite pokalbyje